MŠ Blatné
Materská škola
Blatné

Vítame Vás na internetovej stránke Materskej školy Blatné, ktorá vznikla za účelom priblížiť dianie v našej MŠ. Tieto stránky chcú byť mapou a sprievodcom dôležitými odkazmi, ktoré ku svojmu životu potrebujeme.  Vypovedajú o tom, ako to u nás žije, ako trávia čas deti, keď patria škôlke, keď druhými mamami sú pani učiteľky. Majú však hlavne ukázať, aké šikovné a úžasné deti sú našimi žiakmi...

kolektív pracovníkov MŠ

Rada školy

Mgr. Španová  Eva,  PhD.   - predseda, delegovaná za rodičov

Naďovičová Darina- delegovaná za rodičov

Mgr. Šarmírová Eva - delegovaná za pedagogických pracovíkov

Skalková Denisa - delegovaná za pedagogických pracovíkov

Červenková Gitka  - delegovaná za nepedagogických pracovníkov

Farkaš Jozef - delegovaný za zriaďovateľa

Lukáš Poór - delegovaný za zriaďovateľa

RADA ŠKOLY je iniciatívny a poradný samosprávny orgán, ktorý vyjadruje a presadzuje verejné záujmy a záujmy žiakov, rodičov, pedagogických zamestnancov a ostatných zamestnancov v oblasti výchovy a vzdelávania. Plní funkciu verejnej kontroly, posudzuje a vyjadruje sa k činnosti škôl, školských zariadení, orgánov miestnej štátnej správy, orgánov obcí a samosprávnych krajov z pohľadu školskej problematiky. Za najväčšiu právomoc rady školy je považovaná možnosť odvolať a voliť riaditeľa školy.

Funkčné obdobie orgánu sú štyri roky.

KOMPETENCIE

• uskutočňuje výberové konanie na vymenovanie riaditeľa,
  • navrhuje na základe výberového konania kandidáta na vymenovanie do funkcie riaditeľa,
  • predkladá návrh na odvolanie riaditeľa alebo sa vyjadruje k návrhu na odvolanie riaditeľa; návrh na odvolanie riaditeľa predkladá vždy s odôvodnením,
  • vyjadruje sa ku koncepčným zámerom rozvoja školy alebo školského zariadenia, k návrhu na zrušenie školy a školského zariadenia,
  • vyjadruje sa ku dokumentom predkladaným riaditeľom školy.

ZASADANIA A UZNÁŠANIE SA

Orgán školskej samosprávy je schopný uznášať sa, ak je na jeho zasadnutí prítomná nadpolovičná väčšina všetkých členov.

Na platné uznesenie orgánu školskej samosprávy je potrebný nadpolovičný počet hlasov prítomných členov orgánu školskej samosprávy.

Na platné uznesenie orgánu školskej samosprávy vo veci vymenovania, odvolania alebo potvrdenia riaditeľa vo funkcii je potrebný nadpolovičný počet hlasov všetkých jeho členov.

dnes, štvrtok 18. 4. 2024
slabý dážď 12 °C 2 °C
piatok 19. 4. slabý dážď 12/1 °C
sobota 20. 4. slabý dážď 10/4 °C
nedeľa 21. 4. zamračené 7/2 °C

Pranostika na akt. mesiac

Apríl v daždi, máj v kvete.

Východ a západ slnka

Slnko vychádza:5:51