MŠ Blatné
Materská škola
Blatné

Vítame Vás na internetovej stránke Materskej školy Blatné, ktorá vznikla za účelom priblížiť dianie v našej MŠ. Tieto stránky chcú byť mapou a sprievodcom dôležitými odkazmi, ktoré ku svojmu životu potrebujeme.  Vypovedajú o tom, ako to u nás žije, ako trávia čas deti, keď patria škôlke, keď druhými mamami sú pani učiteľky. Majú však hlavne ukázať, aké šikovné a úžasné deti sú našimi žiakmi...

kolektív pracovníkov MŠ

Školský semafor 2021/2022

MŠVVaŠ SR za účelom udržať bezpečné prostredie v školách a školský zariadeniach zostavilo manuál ŠKOLSKÝ SEMAFOR v školskom roku 2021/2022, ktorý stanovuje základné prevádzkové podmienky škôl a školských zariadení, vrátane špecifík dodržiavania protiepidemických opatrení a odporúčaní počas pandémie.

ŠKOLSKÝ SEMAFOR V ŠKOLSKOM ROKU 2021/2022

Materské školy zostávajú otvorené vo všetkých farbách okresov.

Prevádzka materskej školy od 1. septembra 2021 ostáva nezmenená

od 6.30 h do 16.30 h.,  rodič privádza dieťa do materskej školy od 6.30 do 8.30 hodiny .

Povinnosti   zákonných zástupcov prijatých detí do MŠ v zelenej  farbe Školského semafora.

• Dodržiavať prevádzkový a vnútorný režim materskej školy počas mimoriadnej situácie v súvislosti s COVID – 19 a ďalšie pokyny riaditeľa materskej školy na obdobie do konca školského roku 2021/2022.
  •  Zákonný zástupca zodpovedá za dodržiavanie hygienicko – epidemiologických  opatrení pri privádzaní dieťaťa do materskej školy, počas pobytu v šatňovom/vstupnom priestore materskej školy a pri odvádzaní dieťaťa z materskej školy (nosenie rúšok, dodržiavanie odstupov, dezinfekcia rúk).
  • Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať príznakom ochorenia COVID - 19 nesmie vstúpiť do priestorov školy.

Učiteľka dieťa odmietne prevziať do materskej školy ak zistí tieto príznaky:

• telesná teplota nad 37,5 ° C alebo triaška
  • začervenané, zapálené oči s výtokom, (karpiny)
  • upchatý nos so sťaženým dýchaním nosom
  • hustý skalený, zafarbený (žltý, zelený) výtok z nosa (nádcha), okolie nosa má červené, podráždené,
  • bolesť uší, výtok z uší, oslabený sluch
  • suchý dusivý kašeľ
  • vlhký produktívny kašeľ
  • novovzniknuté začervenanie kože, vyrážky, chrasty a pod. na koži
  • iný príznak akútnej infekcie dýchacích ciest

• Ak je vstupujúcemu do budovy nameraná telesná teplota pri prvom meraní nad 37,5 °C, meranie sa zopakuje po 5 minútach pokoja. Ak je pri druhom meraní nameraná telesná teplota viac ako 37,5 °C, zopakuje sa ešte raz. Ak aj pri treťom meraní neklesne teplota nebude mu umožnený vstup do budovy  materskej školy.
  • Ak dieťa v priebehu dňa vykazuje niektorý z príznakov ochorenia COVID - 19, je nutné umiestniť ho do izolačnej miestnosti a kontaktovať rodiča, ktorý ho bezodkladne vyzdvihne.
  • Rodič predkladá pri prvom nástupe „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ ( tlačivo "Vyhlásenie o bezpríznakovosti"). Pri prepnutí do oranžového okresu vždy po každom prerušení dochádzky v trvaní 3 a viac  po sebe nasledujúcich kalendárnych dni (vrátane víkendov a sviatkov).
  • V prípade že rodič nepredloží „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ dieťa sa považuje za príznakové a je potrebné, aby rodič kontaktoval  všeobecného lekára, ktorý ho bude ďalej usmerňovať.
  • V prípade, že je u dieťa s podozrenie na ochorenie COVID – 19 rodič o tejto informácii bezodkladne informuje triedneho učiteľa, alebo riaditeľa MŠ, aby mohli prijať sprísnené hygienicko – epidemiologické  opatrenia.
  • V prípade, že je u dieťa s podozrenie na ochorenie COVID - 19 ( bolo v úzkom kontakte s osobou pozitívnou na COVID - 19 mimo školy), nenavštevuje MŠ 14 dní od posledného kontaktu s osobou pozitívnou na ochorenie COVID - 19.
  • Ak bolo dieťa označené ako úzky kontakt, do karantény ide len toto dieťa a nie celá trieda.
  • Ak bolo dieťa úzkym kontaktom osoby podozrivej na ochorenie COVID -19 mimo školy, je odporúčané , aby absolvovalo RT- PCR test nariadený RÚVZ alebo všeobecným lekárom pre deti a dorast. V prípade, že dieťa s podozrením na ochorenie COVID - 19 neabsolvuje RT-PCR test, absolvuje 14 dennú karanténu podľa aktuálne platnej vyhlášky ÚVRZ a o ukončení karantény rozhoduje jeho všeobecný lekár.

Ak je výsledok testu:

negatívny - rodič informuje školu a dieťa pokračuje v 14 dňovej karanténe, ale výchovno-vzdelávací proces pokračuje štandardným spôsobom

pozitívny - rodič informuje školu, dieťa pokračuje v izolácii pod dozorom všeobecného lekára, ktorý rozhoduje o jej ukončení

Škola prechádza do oranžovej farby Školského semafora.

Viac o "Školskom semafore" na: https://www.minedu.sk/data/att/20596.pdf

Prílohy

Pisomne_vyhlasenie_o_bezpriznakovosti.pdf

Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 556,09 kB
Dátum vloženia: 29. 8. 2021 13:25
Dátum poslednej aktualizácie: 29. 8. 2021 22:32
Autor: Správca Webu

Oznamy

Po Ut St Št Pia So Ne

Aktuálne počasie

dnes, streda 22. 9. 2021
mierny dážď 14 °C 10 °C
štvrtok 23. 9. jasná obloha 20/8 °C
piatok 24. 9. zamračené 19/13 °C
sobota 25. 9. jasná obloha 24/12 °C

Pranostika na akt. mesiac

Nad májovú záhradu záhrada v septembri je krajšia.

Východ a západ slnka

Slnko vychádza:6:35